EkonomiGündem

Bakan Albayrak’tan Önemli Açıklamalar: İşini Kaybedenler İçin Sıkı Çalışacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Hiçbir vatandaşımızın işini kaybetmemesi için canla başla çalışacağız." şeklinde gündeme dair açıklamalar yaptı.

Corona virüs ile mücadele ettiğimiz bu dönemde, sık sık yeni açıklamalar geliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı konuşmada şunlara değindi:

“Devlet olarak gereken tüm destekleri sunuyoruz ve sunmaya devam ediyoruz. Salgınla da salgının neden olduğu ekonomik tahribatla da sonuna kadar mücadele edeceğiz. Adımlarımızı öncelikle dar gelirlilere yönelik attık. Hiçbir vatandaşımızın işini kaybetmemesi için canla başla çalışacağız. İşini, gelirini kaybeden vatandaşlarımızın sorunun çözmek için var gücümüzle çalışacağız.”

“GEREKLİ ADIMLARI ATIYORUZ VE ATACAĞIZ”

“Esnafımız merak etmesin devletimiz esnafımızın yanında. Çalışanların maaşları kısa çalışma ödeneğinden ödeniyor. Nakdi yardım miktarının artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Firmalarımız, işçi çıkarma, ücretsiz izin yerine kısmi çalışma ödeneğine başvursun. Sanayicimizin hem kobi’lerimizin taleplerini titizlikle takip etmeye devam edeceğiz. Tüm planları sürece göre kurguluyoruz, gerekli adımlarımızı atıyoruz ve atacağız.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir