Gündem

Bakan Çavuşoğlu: Covid-19 Sebebiyle 473 Vatandaşımız Yaşamını Yitirdi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bakanlık tarafından Kovid-19 Destek ve Koordinasyon Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda Covid-19 salgınına dair kritik değerlendirmelerde bulundu.

Bütün dünyanın etkilendiği Covid-19 salgınında Türkiye’nin diğer ülkelere örnek olabilecek tedbirler aldığını ve önemli adımlar attığını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, salgın döneminde yaşananlar Türkiye’nin oldukça sağlam bir sağlık sistemine sahip olduğunu belirtti. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’de bir yandan Covid-19 salgınıyla mücadeleyi sürdürürken bir yandan da yardıma ihtiyacı olan ülkelere mümkün oldukça destek gönderdiklerini aktardı.

473 VATANDAŞIMIZ YAŞAMINI YİTİRDİ

Yurt dışında ikamet eden Türkiye vatandaşlarının da ülkeye geri getirilmesi için de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Çavuşoğlu, şu şekilde konuşmasını sürdürdü: “Salgın yaygınlaştıkça Türkiye’ye tahliye talepleri oldu. Şimdiye kadar 103 ülkeden 65 binden fazla vatandaşımızı Türkiye’ye döndürdük. 16 Nisan’da Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) talimatıyla ikinci tahliyeyi başlattığımızı duyurmuştuk. O günden bu yana da 83 ülkeden 157 seferle 30 bine yakın vatandaşımızı ülkemize döndürdük. Önümüzdeki günlerde de vatandaşlarımızı getirmeye devam edeceğiz.” Bakan Çavuşoğlu, “Maalesef bugüne kadar yurt dışında 473 vatandaşımız hayatını kaybetti.” açıklamasını yaparak bu kişilerin 350’sini aşkın cenazelerini ülkeye geri getirdiklerini ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler