Ekonomi

Bakan Dönmez’den Önemli Açıklamalar: Akdeniz ve Karadeniz’den Yeni Müjdeler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez çok önemli açılkamalarda bulundu. Bakan Dönmez açılkamalarında sondaj çalışmalarında Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alınacağı günlerin yakın olduğunu duyurdu.

739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında geldiği Bilecik’in Söğüt ilçesinde “Kuyulu Mescid Çevre Düzenlemesi Açılış Töreni”ne katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez açıklamalarında Doğu Akdeniz’de hiçbir hakkı ve hukuku olmayan bölge dışı aktörlerin, birlik içerisinde liderlik oynama hevesleri eğer sorumsuzca davranışlara neden olursa elbette bunun karşılığını alacaklarını belirtti.

“TARİHİMİZİN EN BÜYÜK KEŞFİ”

Açıklamalarında Karadeniz ve Akdeniz hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Dönmez yeni müjdeler alınacak olan günlerin yakın olduğunu belirtti.

“Ekonomide, diplomaside, güvenlikte ve en önemlisi enerjide bağımsızlık için doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz. Karadeniz’de tarihimizin en büyük keşfini yaptık. Önce arayamazsınız dediler, aramaya başladık.

“MÜJDELER ALACAĞIMIZ GÜNLER YAKIN”

Daha sonra arasanız da bulamazsınız dediler, bulduk. Şimdi bulsanız da çıkartamazsınız diyorlar. Allah’ın izniyle nasıl bulduysak çıkartmasını da biliriz. İnşallah Karadeniz’den ve Doğu Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır. Biz milletimizin aydınlık geleceğine baş koyduk ve bu uğurda gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler