Ekonomi

Bakan Elvan’ dan Flaş Açıklama! Esnafa Müjdeyi Verdi!

Koronavirüs kısıtlamaları sebebiyle zor günler geçiren meslek grupları arasında esnaf ve sanatkarlar da vardı. Olumsuz etkilenen esnaflar için Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan konuya ilişkin önemli bir karar aldıklarını belirtti. Sektörleri yeni normalleşme döneminde destekleyeceklerini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan esnafın yüzünü güldürdü.

Destek ne kadar sürecek?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan koronavirüs döneminden olumsuz etkilenen esnaflar için yeni bir karar alındığını belirtti. Konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetler için yapılan ve son 1 yıldır devam eden KDV yardımının 2 ay daha uzatıldığını belirtti. KDV yardımının Eylül sonuna kadar devam edeceğinin açıklanması esnafı sevindirdi.

Bakan Elvan Twitter üzerinden: “Salgından olumsuz etkilenen sektörlerimizi desteklemek amacıyla konaklama, yeme-içme, ulaşım, iş yeri kiralama ve diğer hizmetlerde son 1 yıldır uyguladığımız KDV oranı indirimlerinin süresini 2 ay daha uzatıyoruz. Esnafımıza, vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

“Türk Lirası mevduatlarındaki stopaj oran indirimlerinin süresini Eylül ayı sonuna kadar uzatıyoruz. Böylece Türk Lirası mevduatların cazibesini artırmaya ve ters dolarizasyonu desteklemeye devam edeceğiz.”  açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler