Gündem

Bakan Gül Açıladı ! Corona Virüsü İçin Yeni Tedbirler Alındı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında corona virüsü tedbirleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında yargıda alınan tedbirleri belirtti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında corona virüsü tedbirleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamarında yargıda alınan tedbirleri belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Gül açıklamalarında “HSK’nın almış olduğu yeni öneri çerçevesinde bugün itibarıyla tüm adliyelerde acele işler hariç duruşmaları ertelemişlerdir. Yeni dava açma icra takibi gibi talepleri UYAP üzerinden yapma imkanı vardır. Ertelenen duruşmalar UYAP üzerinden duyurulacak. 60 yaş ve üzeri için izin müessesi hakim ve savcılarımız için de yürürlüğe girmiştir. Avukatlar acil durumlarda cezaevlerinde kapalı görüş yapacak. Cezaevlerinde şu ana kadar virüs vakasına rastlanmadı.” ifadelerine yer verdi.

ADALET BAKANI TEDBİRLERİ DUYURDU

Bunun yanı sıra açıklamalarında “Ceza ve infaz kurumlarına yeni girişlerde ön muayene ve kontrol yapılmaktadır. Bir hastalık belirtisi varsa giriş yapılmamakta sağlık kurumlarına gönderilmektedir.” ifadelerine yer veren Bakan Gül şöyle devam etti:

Bakan Gül Tedbirleri Duyurdu

“Avukatlar cezaevlerinde kapalı görüşe asgari gidecek. Cezaevlerindeki mektup ve kitaplar gibi unsurların da 24 dsaat bekletildikten sonra ilgililere teslim edilecektir. Cezaevlerinde şu ana kadar pozitif virüs vakası görülmemiştir. Hafta sonu noterlik hizmetleri yeni bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Bütün noterlerde 24 saat boyunca ilaçlama yapılmıştır.”

Ayrıca Bakan Gül açıklamalarını “Resmi kurumlar dışında hiçbir açıklamaya, belge adı altında hiçbir duyuruya itibar edilmemesini özellikle rica ediyoruz. Sağlık bakanlığı adı altında dolaşıma sokulan sözde belge hakkında soruşturma başlatılmıştır.” diyerek sonlandırdı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir