Kamu Haberleri

Bakan Gül Atamalar Hakkında Açıklama Yaptı: Kadrolara Bakın

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında atamalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında hukuk fakültesini tercih ederken kadrosuna bakılması gerektiğini belirtti.

Bakan Gül atamalar hakkında yaptığı açıklamalarında hukuk fakültesini tercih ederken kadrosuna bakılması gerektiğini ifade etti.

Bunun yanı sıra Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında  Yargı Reformu Strateji Belgemizdeki hedeflerden 37’sinin bugün itibarıyla gerçekleştiğini belirtti.

Bakan Gül Atama Açıklaması
Bakan Gül Atama Açıklaması

BAKAN GÜL’ÜN AÇIKLAMALARI

Yargı Reformu Stratejisi’ndeki önemli başlıklarından birisinin de hukuk eğitimi ve hukuk mesleklerine giriş olduğunu olduğunu ifade eden Bakan Gül açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Yargı Reformu Strateji Belgemizdeki hedeflerden 37’sini bugün itibarıyla gerçekleştiğini sizlerle paylaşmak isterim. Kanun gerektiren tüm faaliyetler, birinci yargı paketiyle kanunlaşmış ve 24 Ekim’de yayımlanmıştır. Bu pakete karşı muhalefetin bile anayasaya aykırı iddiasıyla bir iki teknik şey haricinde bir itirazı olmamıştır ve toplumsal konsensüsle kanunlaşmıştır. Kanun gerektirmeyen konularda da adımlar atılmış, 250 faaliyetin 37’si gerçekleşmiştir.

Bir profesör, 8 yeni akademi dünyasına katılmış meslektaşımızın olduğu bir yerde hukuk fakültesi tabelasının asılması ve o tabelanın altından geçmek bizim için gerçekten üzücüdür. Buradan genç arkadaşlarıma söylüyorum; hukuk fakültesini tercih ederken lütfen kadrosuna bakın. Orada verilen eğitime, dersinize giren kişilerin hukukçu mu değil mi, kaç tane profesör ve doçent var, buna bakarak tercih edin. Bu sene üniversite sınavlarında daha nitelikli daha kaliteli bir tercihi görmeyi hep beraber umut ediyoruz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir