Kamu Haberleri

Bakan Gül’den İnfaz Düzenlemesi Açıklaması !

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında infaz düzenlemesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, infaz düzenlemesine dair merak edilenler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında düzenlemeye ilişkin olarak “Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek.” dedi

Konu ile ilgili olarak Bakan Gül açıklamalarının devamında “Süreçte çok şey söylendi, doğrusunu Mecliste kanun teklifi verildiğinde, yasalaştığında göreceğiz.” ifadelerine yer vererek açıklamalarının devamında infaz düzenlemesine ilişkin şöyle devam etti:

BUGÜN, YARIN MECLİSE GELİR

Teklif verildikten sonra kapsam belli olacak. Şu an 300 bin tutuklu ve mahkum var. Bugün, yarın ya da bu hafta meclise gelir. Kapsamı meclis belirler.

HASSASİYETLERİ GÖZETİYORUZ

Bazı hassasiyetleri önemle gözetiyoruz. Adam öldürme ve cinsel suçlar, uyuşturucu konusunda sayın Cumhurbaşkanımızın toplumun hiçbir kesiminin kabullenmeyeceği suçları dışında tutulması yönünde bir iradesi vardı. O anlamda bir hazırlık olduğunu söyleyebiliriz. Teklifle göreceğiz ama buna yönelik tabi meclisin aldığı karar uygulanır.

DENETİMLİ SERBESTLİK UZAYABİLİR

Ayrıca denetimli serbestlik süresinin uzatılması gündemde. Bu yönde bir çalışmanın olduğunu biliyoruz.

İNFAZ DÜZENLEMESİ MHP İLE İSTİŞARELER TAMAMLANDI

Bugün meclise gelmesi sürpriz olmaz. Hemen hemen çalışmalar bitmişti. MHP ile istişareler de tamamlanmıştı. Çok ciddi bir durum olmazsa genel kurula gelir ve Türkiye için en doğru karar çıkar diye düşünüyoruz.

CEZAEVLERİNDE CORONAVİRÜS VAKASI VAR MI?

Ceza infaz kurumlarımızda halen bir vaka yok. çok büyük tedbirler aldık. Yeni gelenler ya da tutuklamalar oluyor. Onlarla ilgili bir karantina bölgesi belirlendi. Sonda koğuşlara alınıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir