Gündem

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Eylül ayında başlıyor!

Yapımı devam eden Küçük Çamlıca TV Radyo Kulesi'nde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalar yaptı. Bakan Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, “İnşallah kuleyi Eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Küçük Çamlıca TV Kulesi Projesi’ne ziyaret gerçekleştiren ve incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Kule peyzaj çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Karaismailoğlu, Eylül ayında kuleyi açmayı planladıklarını duyurdu. Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Haziran ayında kuleye ziyaret gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı yatırımın en kısa sürede hizmete alınması oldu. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı son sürat sürdürüyoruz. İnşallah kuleyi Eylül ayı içerisinde hizmete açmayı planlıyoruz. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir mutluluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Dünyada bir ilk

Fm-1,2,3,4 ve Fm-5 anten ve combiner sistemlerinde montaj ve testlerin bitirilerek, fm vericilerinden başarı ile test yayını yapıldığı bildiren Bakan Karaismailoğlu, “Aynı anda bütün testlerde başarı sağladık. Bu dünyada bir ilktir. İstanbul’un sembollerinden biri olacak olan ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da titizlikle takip ettiği bu projede yer almaktan büyük bir mutluluk, açılışının bize nasip olacak olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Kule yayının nasıl olacak?

Bakan Karaismailoğlu kule yayınlarına iliklin açıklamalarında, 369 metre yüksekliğindeki kulede 600 metrekare seyir terasının, 100 ana ve 13 yedek olmak üzere toplam 113 adet 5 Kw vericisinin bulunduğunu, kuleden 40 Ulusal radyo, 19 ulusal TV, 29 Bölgesel Radyo, 35 Yerel Radyo ve 1 Yerel Tv’nin faaliyet göstereceğini bildirdi.

Açıklamalarda kulenin İstanbul’da görüntü kirliliği oluşturan anten ve kulelerin tek bir noktada toplanarak çevreye de yararlı olması amacıyla yapıldığını ifade edildi.

İlgili Makaleler