Gündem

Bakan Karaismailoğlu, İzmir- Antalya arasının 3 saate düşeceğini açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İzmir- Antalya’yı birbirine bağlayacak otoyol projesinin Aydın-Denizli Otoyolu ayağının ihalesine 11 Haziran’da çıkılacağını bildirdi. Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamalarda, projenin diğer etaplarının tamamlanması ile birlikte İzmir- Antalya arasında 6-7 saat süren seyahatin 3 saate düşeceği açıklandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İzmir ve Antalya’yı birbirine bağlayacak otoyol projesinin 154 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu ayağının ihalesine 11 Haziran’da çıkılacağı duyurdu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Karaismailoğlu, projenin diğer etapların tamamlanması ile birlikte İzmir-Antalya arası seyahat süresinin 3 saate ineceğini ifade etti.

Proje sayesinde Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi turizm merkezlerine ulaşımın da kolaylaacağını vurgulayan Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, Aydın ve Denizli kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracak. Bu sayede Ege Bölgesi’ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanmış olacak.” açıklamasını yaptı.

Proje 3 yılda sonuçlanacak

İki şehir arasındaki mesafeyi 3 saate düşürecek otoyol projesinin 3 yıl içerisinde sonuçlanacağını açıklayan Karaismailoğlu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a ulaşacağını Kuyucak ilçesine kadar ulaşan yolun Çeltikçi-Korucuk-Kocadere istikametinde devam ederek Kocabaş mevkiinde sonlandığını ifade etti.

Dünyanın imrendiği projeleri yapım aşamasına aldıklarını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “Dünyanın imrenerek takip ettiği ulaştırma projelerimizin bazılarını kamu-özel sektör işbirliği ile yapım aşamasına alıyoruz. Biliyoruz ki Türkiye üreteceği, vatandaşın hizmetine sunacağı her bir eserle gücüne güç katıyor. Biz de Türkiye’nin başarılarının daha fazla artırılması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak çalışmalarımıza son sürat devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın koyduğu ‘Büyük ve Güçlü Türkiye’ hedefi doğrultusunda ülkemizi işte bu başarılarla 2023’e emin adımlarla ilerletebilmek için ‘durmak yok yola devam’ diyoruz” dedi.

İlgili Makaleler