Personel Alımı

Bakan Koca 3 bin personel alımını açıkladı! Kadro dağılımı belli oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 3 bin sağlık personeli alımı yapılacağını duyurmuştu. Bakanlık bünyesinde çalışmak için kadro dağılımı belli oldu. Peki, hangi kadro için kaç personel alımı yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’daki sağlık tesislerinde istihdam edilmek üzere 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını açıklamıştı. Bakan Koca tarafından konuya ilişkin açıklamalarda, “İstanbul’daki sağlık tesislerimizde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz” ifadeleri kullanılmıştı. İstanbul’daki hastanelerde istihdam edilmek üzere alınacak personellerin kadro dağılımı belli oldu.

Hangi kadrolardan alım yapılacak?

Yapılan açıklamalar ile 2302 hemşire ve 606 saat teknikeri olmak üzere fizyoterapist diyetisyen psikolog Ebe sosyal çalışmacı kadrolarında alım yapılacağı öğrenildi. Ayrıca sürekli işçi kadrosunda istihdam edilecek 250 personelin 108’i temizlik görevlisi, 113 bakım onarım hizmetleri, 29 kişi ise koruma güvenlik hizmetli kadroları için alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından bugün içerisinde alım kılavuzu yayınlanması bekleniyor. Adaylar 16 Haziran ile 22 Haziran tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

İlgili Makaleler