Sağlık

Bakan Koca 9 Ağustos corona virüsü tablosunu paylaştı mı? 9 Ağustos kaç vaka, kaç ölüm var?

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 829’a ulaştı. Son günlerde artış gösteren vakalar için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Peki, Bakan Koca, 9 Ağustos corona virüsü tablosunu paylaştı mı? 9 Ağustos kaç vaka, kaç ölüm var?

Çin Wuhan’da bir hayvan pazarından yayılan corona virüsü, Türkiye’de vaka artışları ile devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan corona virüsü tablolarına göre bir süredir vaka sayısı binin üzerinde seyrediyor. Her gün vaka tablosunu paylaşan ve durum değerlendirmesinde bulunan Bakan Koca, vatandaşlara uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Peki, 9 Ağustos corona virüsü tablosu yayınlandı mı? 9 Ağustos kaç vaka, kaç ölüm var?

9 Ağustos corona virüsü tablosu

9 Ağustos corona virüsü tablosuna göre; bin 182 yeni vaka tespit edildi. 15 kişi hayatını kaybederken, bin 103 kişi sağlığına kavuştu. Bakan Koca tablo değerlendirmesinde, “Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep’te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları %10 düştü. 25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok.” ifadelerini kullandı.

8 Ağustos corona virüsü tablosu

8 Ağustos corona virüsü tablosuna göre; Uygulanan 63 bin 842 test sonucunda bin 172 vaka tespit edildi. Covid-19 nedeniyle 16 kişi hayatını kaybetti. Bin 82 kişi ise hastalığı atlatarak sağlığına kavuştu. Bakan Koca 8 Ağustos tablosunu twitter hesabından paylaşarak, “Zatürre oranı tüm Türkiye’de düştü. Günlük test sayısında 64 bine çıktık. En yüksek sayı yaklaşık 58 bindi. Hastane doluluk oranlarımızda, yeni yatan ve taburcu olan hastaların yakın sayılarda olması sebebiyle değişiklik yok. İyi sonuç sıkı tedbire bağlı.” Açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler