Gündem

Bakan Koca açıkladı: 343 yeni corona virüsü vakası tespit edildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de güncel corona virüsü vaka sayısını açıkladı. Koca twitter üzerinden yaptığı açıklamada 343 yeni corona virüsü vakası tespit edildiğini ve 7 hastanın da hayatını kaybettiğini bildirdi.

Türkiye’de corona virüsü endişesi yaşanırken, her geçen gün vaka sayısı da artıyor. Bugün kaç vaka tespit edildiğini merak eden vatandaşlar için Bakan Koca tarafından “Kaç kişi?” sorusu yanıtlandı. Koca 24 saatte yapılan testlerde 343 kişiye daha corona virüsü tanısı konulduğunu açıkladı.

7 hastamızı kaybettik

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, “Kaç kişi? 195 ülkede her gün bu soruluyor. Kayıplar versek de Türkiye için geç değil. Tedbir, artışın önünü kesebilir. SON 24 SAATTE toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. Biri KOAH hastasıydı. Altısı ileri yaştaydı. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz.” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir