GündemKamu Haberleri

Bakan Koca açıkladı: Corona virüsü bütün illerimizde var!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımıyla corona virüsü bilim toplantısı düzenlendi. Bakan Koca toplantı sonrası yaptığı açıklamada corona virüsü vakalarının bütün illerde olduğunu duyurdu. En çok vaka İstanbul olduğu onu takip eden illerin ise İzmir ve Ankara olduğunu açıklandı.

Coronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın sona ermesinin ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamuoyunu bilgilendirmek için basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca toplantıda il il vaka ve ölüm sayılarına ilişkin açıklamalar yaptı. Türkiye’de toplam 15 bin 679 vaka bulunduğunu bildiren Bakan Koca corona virüsünün bütün illerde bulunduğunu açıkladı.

En çok vaka İstanbul’dan

En fazla corona virüsü vakasının İstanbul’da tespit edildiğini bildiren Bakan Koca, takip eden illerin İzmir ve Ankara olduğunu açıkladı. İstanbul’da 8 bin 852 İzmir’de 853 Ankara’da 712 vaka tespit edildi.

Ayrıca, Konya, Kocaeli, Isparta’da en çok vakanın görüldüğü iller.

 

Ayrıntılar geliyor…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir