Gündem

Bakan Koca Açıkladı: Kontrol Altında Tutmak Güçleşiyor!

Ülkemizde bugün itibariyle koronavirüs aşısı çift doz aşı olan kişi sayısı 58.206.037 olarak güncellendi. Koronavirüs’ ten daha bulaşıcı olan Delta varyantı Avrupa’da endişe yaratmaya devam ediyor. Bir çok Avrupa ülkesi kısıtlamaların tekrar başlayabileceğini belirtirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ dan ülkemizle ilgili bir açıklama geldi. Bakan Koca’nın pandemi’ yi kontrol altında tutmak güçleşiyor açıklaması akıllara yasaklar geri mi gelecek sorusunu getirdi.

Pek çok ülkede pandemi‘ nin yeniden yükselmesinin ardından Hollanda ve İspanya’nın Katalonya bölgesi diskotek ve gece kulüpleri tekrar kapattıklarını açıkladı. Katalonya’ da 500 ‘den fazla katılımcıyla gerçekleşen etkinliklerde katılımcılardan negatif test sonucu istenecek. Almanya, Portekiz ve Rusya İspanya’yı risk bölgesine aldı.

Ayrıca Portekiz yüz yüze eğitime 2 hafta süreyle ara verdi. Yunanistan hükümetinin özellikle Girit Adası’nda görülen Delta varyantı vakalarının önünü kesmeye çalıştığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çok önemli bir açıklamayı sosyal medya üzerinden yaptı: “Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için biran evvel aşınızı olun.” Bugün itibariyle son 24 saatte 5 bin 261 kişinin testi pozitif çıktı, 37 kişi hayatını kaybetti, iyileşen sayısı ise 5 bin 242 oldu.

 

İlgili Makaleler