Gündem

Bakan Koca Açıkladı: O Günler İçin Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sokağa çıkma yasağı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma kısıtlanması uygulanacağını ifade etti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden sokağa çıkma yasağı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma kısıtlanması uygulanacağını ifade etti

Bakan Koca açıklamalarında LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulunun tavsiye kararı aldığını ifade ederek sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması günün gençlere ayrılması için sokağa çıkma yasağı hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiğini belirtti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“LGS ve YKS GÜNLERİNDE sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, GÜNÜN GENÇLERE AYRILMASI için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler.”

İşte Bakan Koca’nın paylaşımı:

İlgili Makaleler