Gündem

Bakan Koca açıkladı: Türkiye’de covid-19 ölüm oranı o ülkelere göre daha az!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli bir açıklama yaptı. Türkiye’de ki corona virüsü salgınında ölüm oranını paylaşan Bakan Koca, bu oranın İngiltere, İtalya, Fransa ve ABD’ye göre daha az olduğunu bildirdi.

Çin Wuhan’da bir hayvan pazarından çıktığı iddia edilen corona virüsü 11 Mart tarihinde Türkiye’de de tespit edilmişti. Bu tarihten sonra alınan önlemler ile birlikte ülkemizde vaka ve ölüm sayısında düşüşler yaşanmaya başlandı. Son olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye’deki ölüm oranını paylaştı. 26 Mayıs itibarıyla Türkiye’de ölüm oranı yüzde 2,8 olduğu bildiren Bakan Koca, ülkemizde ölüm oranının İngiltere, İtalya, Fransa ve ABD’ye göre daha az olduğunu açıkladı.

Ölüm oranları Ankara’nın başarısını ortaya koyuyor

Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda, “Ölüm oranları da Ankara’nın başarısını ortaya koyuyor. Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre 26 Mayıs itibarıyla Türkiye’de ölüm oranı yüzde 2,8. Bu oran İngiltere’de 14,1. İtalya’da 14,3. Fransa’da 15,5. ABD’de ise 5,9. ABD DIŞİŞLERİ ESKİ BAKAN YARDIMCISI MATTHEW BRYZA” denildi.

İlgili Makaleler