Gündem

Bakan Koca corona virüsü açıklaması! Okullar açılacak mı?

Bilim kurulu toplantısı bugün 13:30’da başladı. Bilim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birebir görüşme gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması ile ilgili kararı açıkladı.

Türkiye’de corona virüsü vakalarının artmasının ardından Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplantı. Saat 13:30’da başlayan toplantıda virüs salgını için yeni kararlar alındı.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarından satırbaşları:

Aziz milletim şehir şehir sokak sokak ev ev Türkiye. Ülkemin bütün insanı. Bir virüs dünyayı tehdit ediyor. 85 ülkede 8 milyara yakın insan endişe içinde takip ediyor. Bilim buhün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var. Yakalanmamak! Pek çok hastalık bizim kontrolümüz dışındaki faktörlerle gelişir.

Virüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı hepimize bağladır. Mücadeleyi organize eden güçtür. Uygulama bize bağlıdır. Bunu evinize çekilerek önleyebilirsiniz. Bu mücadelede devletimiz güçlüdür. Başka birçok ülkeyle kıyaslanmayacak kadar güçlüdür.

Şuan ara verilen eğitimin okul içinde sınıflarda yapılmasıdır.

Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin. Çocukların da konuyu böyle anlamasına izin vermeyin

Okullara verilen ara uzatılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Bilim Kurulu’nun önerisiyle önümüzdeki süreci bir süre daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu. Bizim hazırlığımız olduğu için çalışmalarımızı daha geliştirerek ihtiyaçları karşılayacağız. Zaman zaman kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Öncelikle çocuklarımızın sağlığı bakımından anne babalarımızın dikkatli olduğunun farkındayım.

Ayrıntılar geliyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir