Gündem

Bakan Koca Corona Virüsü İçin Yeni Uygulamayı Duyurdu !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca 'tüm illere göndereceğiz' diyerek yeni uygulamayı duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında yeni önlemler alınacağını ifade etti. Bakan Koca açıklamalarında ‘Tüm illere göndereceğiz’ diyerek yeni uygulamayı belirtti.

YENİ UYGULAMAYI DUYURDU

Yeni uygulamayı duyuran Bakan Koca açıklamalarnda “Dünyanın büyük kısmında tablo salgın tablosudur. Türkiye’deki tablo diğer ülkelerdeki tabloyla özdeş değildir. Pek çok ülke kontrolü kaybetmiş durumda. Artık pozitif tanılardan çok kaybedilen hasta sayısı öne çıkmaktadır. Biz genel tabloya kıyasla şanslı durumdayız. Tedbirlere uyarsak hastalığın yayılımını kontrol altına alabiliriz. Laboratuvar sayımızı, şu dönemde 6 olan sayımızı, erken dönemde hafta sonuna kadar 16’ya, devamında bu sayıyı bütün büyükşehirlerde çalışmaya, hızlı sonuç veren antijenden geliştirilmiş olan kiti ise ülkenin bütün illerine vererek, hızlı sonuç almanın önemli olduğunu bildiğimiz için hızla gerçekleştirmiş olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni uygulamayı anlattıktan sonraki açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Uçuş yasağı bugüne kadar 14 ülkeye konulmuştu. Bu yasak ülkelere 6 ülke daha ilave edilmiş oldu. Yarın (bugün) 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri ile uçuşları yasaklıyoruz.

Bakan Koca Yeni Uygulamayı Duyurdu
Bakan Koca Yeni Uygulamayı Duyurdu

Böylece uçuş yasağı uyguladığımız ülke sayısı 20’ye çıkmış oldu. Virüse karşı ilk mücadele sınırlarda verildi. Bu mücadele devam edecek. Zaaf gösteremeyiz. Yurtdışında olanları 83 milyon adına uyarıyorum. Herşeye rağmen dönen, ilk 14 gün gözetim altında tutulacağını bilsin. Bu savaşta dayanışmanın şartı, araya mesafe koymaktır.

Unutmamalıyız. Bugünler böyle sürüp gitmeyecek. Çok geçmeden normal hayatlarımıza döneceğiz. Önemli olan şu dönemde bulaşıcılığı minimalize etmek, süreci 1,5-2 aylık zaman diliminde hepimiz hassasiyet gösterirsek bu sonucu, salgını daha kolay atlatacağımıza inanıyorum.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir