Gündem

Bakan Koca: Corona virüsü taşıdığı tespit edilen ABD vatandaşı Türkiye’yi ziyaret etmedi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dünyaya alarm verdiren corona virüsü hakkında bilgilendirme açıklamaları yapmaya devam ediyor. Bakan Koca son olarak Türkiye’yi ziyaret ettikten sonra ABD’de corona virüsü konulduğu iddia edilen kadın için açıklamada bulundu. Koca açıklamasında “Türkiye’yi ziyaret etmemişti “ ifadelerini kullandı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa süre sonra dünyaya yayılan corona virüs salgını ile ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak Türkiye’yi ziyareti sonrasında ABD vatandaşı hastaya corona virüsü konulduğu iddiası için Bakan Koca’dan açıklama geldi. Koca, 86 yaşındaki kadın hastanın Türkiye’yi ziyaret etmediği Tiran’dan Washington’a İstanbul aktarmalı uçtuğunu bildirdi.

3 Mart’ta İstanbul aktarmalı uçuş yaptı

Bakan Koca tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada , “ABD VATANDAŞI, 86 YAŞINDAKİ KADIN HASTAYA, Türkiye ziyaretinden sonra Koronavirüs tanısı konduğu haberi yayıldı. Son 2 haftanın kayıtlarında ABD vatandaşı, 86 yaşında tek kadın vardır. Türkiye’yi ziyaret etmemiştir. 3 Mart’ta İstanbul aktarmalı, Tiran’dan Washington’a gitmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir