Gündem

Bakan Koca dünkü verilerin hatalı olduğunu açıklayarak düzeltmeye çalıştı!

Çin aşılarının gelmemesini Muhalefete bağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün ise dünkü verilerin hatalı olduğunu açıkladı. Aylardır 100 Milyon aşı geleceğini vaadetmesine rağmen sadece 24 Milyon aşı getirebilen, üstüne üstelik milyonlarca kişi aşı beklerken önümüzde ki son 2 ayda aşı olmayacağını belirten Bakan Koca bugün bir açıklama yaparak ”5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum” ifadelerine yer verdi. Yeni verilere göre 100.00 nüfusa karşışık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan 10 il Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop ve Kırklareli” dedi.

”Bunları bir vatandaş yapsa anlarızda bir ülkenin Sağlık Bakanı yapınca anlamakta güçlük çekiyor insan” sözleri ile tepki gösteren Gazeteci ve haber sunucusu İrfan Yıldırım, Koca’ya verilen tepkileri gündeme getirdi. Koca’ya sosyal medya üzerinden de tepkiler yağdı. İşte o gelen tepki mesajlarından bazıları…

”Aşı nerde sn bakan bey Rakamlar değil Aşı… Sizlerin rakamlarına bu ülkenin Milletin %80 ni inanmıyor .. Aşı onun için çok önemli.?”

”Yahu bakanım millet hastaneye gidipte test yaptırmıyor ne düşüşü bu turizm yaklaşıyor onun düşüşü kesinlikle… ramazan ayında bayram arefesinde iş yapacak esnafa kepenk kapattırdıniz vicdaniniz rahatsa coronanin da vicdanı rahattır…”

Ülkenin Sağlık bakanı halkını, çözümlenmemiş sorulara cevap bekliyor diye hedef göstermez tehdit etmez. Kimsenin yolunuza taş koyduğu yok.Sizin ve ekranlarda o çok yoğun olan hastanelerden daha fazla vakit geçiren kurul üyelerininde tehdit ve panik ortamı yaratmalarına son verin

Esnaf evde ne yer ne içer merak eden var mı ? Tablolar, vaka sayıları, yasak ve kısıtlamalar banka borçlarımıza çare buluyor mu ? Esnaf bankamatikten maaş almıyor. Faturalar birikti. Kurbağanın gözleri patladı. Turizm sezonu öncesi vakalar sıfırlanacak herhalde. Sesimizi duyan?

 

 

İlgili Makaleler