Gündem

Bakan Koca Güncel Vaka Sayısını Duyurdu! Tablo Az Da Olsa İyimserlik Yaratıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7 Nisan tarihinde, Tükiye'nin corona virüs (Covid-19) ile mücadelesindeki son durumu açıklamak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İşte, Türkiye'de son güncel vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı şu şekilde...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki corona virüs (Covid-19) vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı hakkında bilgilendirmeler yapmaya devam ediyor. Bakan Koca, her geçen gün artan vaka sayısının yanı sıra iyileşenlerin sayısını da yaptığı basın toplantısında paylaştı.

TABLONUN AZ DA OLSA İYİMSERLİK YARATAN YÖNLERİ VAR

Bakan Fahrettin Koca’nın yaptığı basın toplantısında açıkladığı vaka, can kaybı ve iyileşenlerin sayısı şu şekilde:

“Tablonun az da olsa iyimserlik sebebi olan yönleri var. 1 milyon 100 bini aşkın sağlık çalışanımız adına sizden şunu istiyorum; temastan kaçının, izolasyon kuralını uygulayın. 20 bin 23 test, bugün 76 vatandaşımızı daha kaybettik. 256 vatandaşımız ise şifa buldu…”

“Bu tabloya göre Türkiye’de toplam can kaybı 725 olurken toplam iyileşen 1582, yoğun bakımda olan 1474, entübe hasta sayısı 987 oldu…”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir