Gündem

Bakan Koca İngiliz medyasındaki Türkiye haberini paylaşarak açıkladı: Gurur duyalım!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayılarının artması nedeniyle eleştiriler yapılıyordu. Bakan Koca sosyal medya üzerinden İngiltere de bir televizyon kanalında Türkiye’nin corona virüsü ile mücadelesi hakkında yapılan haberi paylaştı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı son üç gündür tekrar binin üzerine çıktı. Vaka sayısındaki yükselmeler nedeniyle bazı eleştiriler de yapılıyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’nin en önemli televizyon kanallarından Sky News’de Türkiye’nin corona virüsü ile başarılı mücadelenin ele alındığını açıkladı.

Sağlık sistemimizle gurur duyalım

Sosyal medya üzerinden, “Salgın boyunca, ülke olarak bazı başarılarımız anlatıldığında, kimileri bu başarılara “Türkün Türk’e karşı Türk propagandası!” dedi. Birazdan İngiliz’in İngiliz’e Türkiye propagandasını izleyeceksiniz. Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.” Açıklamasını yapan Bakan Koca, İngiliz medyasında yayınlanan haberi de paylaştı.

Yoğun müdahale tedavide başarı getiriyor

Bakan Koca tarafından yapılan paylaşımda, “İngiltere’nin önde gelen TV kanallarından SKY NEWS, Türkiye’nin salgınla başarılı mücadelesini, yaptığı özel haberle gündeme taşıdı. Haberde; filyasyon ekiplerimizin hastalığın takibinde dedektif gibi çalıştığı, erken ve yoğun müdahalenin tedavide başarı getirdiği vurgulanıyor.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler