GündemKamu Haberleri

Bakan Koca: İzole edemezsek, kontrol altına alma şansımız olmaz!

Türkiye’de Covid-19 salgını gündem olmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 81 ilin sağlık müdürleriyle corona virüsü hakkında önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Video konferans yoluyla yapılan görüşmede Bakan Koca, “Bu dönemde temas içindekileri izole edemezsek, kontrol altına alma şansımız olmaz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’deki covid-19 salgınını durdurmaya yönelik çalışmaları devam ediyor. Bakan Koca, dün akşam il sağlık müdürleriyle 3 saat süren bir video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Corona virüsü salgınında tespit ediken vakaların temasta bulunduğu kişilerin hemen test edilmesinin çok önemli olduğuna değinen Koca, “Bu dönemde temas içinde olan kişileri izole edemezsek hastalığı kontrol altına alma şansımız olmaz” dedi.
Saat 22.30’da başlayan ve 3 saat süren toplantı kapsamında covid-19 hastalarının durumu, sağlık personellerinin ihtiyaçları, yoğun bakımlardaki doluluk oranları konuşuldu.

Sağlık çalışanlarının ekipmanlarında sorun olmamalı

Bakan Koca tarafından sağlık çalışanlarının hiçbir şekille tıbbi ekipman sıkıntısı çekmemesi gerektiği ifade edilen konuşmada, “Sağlık çalışanlarımızın koruyucu maske ve ekipmanları konusunda asla bir sorun olmamalı. Her geçen gün servislerimizin kapasitesini nasıl artıracağımıza bakmaya, yoğun bakım yataklarımızı daha reel kullanmaya, riskli olan hastayı yoğun bakım şartlarında takip etmeye gayret edelim” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir