Eğitim

Bakan Koca: Sat 13:00 gibi güzel haberler bekliyoruz!

Bugün saat 10:00’da başlayan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) nedeniyle Türkiye’de kısıtlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Bakan Koca sosyal medya hesabından sınavlara giriş yapan öğrenciler için sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, “Saat 13.00 gibi, eve dönüşte güzel haberler bekliyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Bu sene corona virüsü nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitim gördüler. Normalleşme dönemi ile beraber ise Liselere Geçiş Sınavının (LGS) virüs nedeniyle bir süredir kapalı olan okullarda gerçekleştirilmesine karar verildi. Bugün sınava girecek öğrenciler nedeniyle 81 ilde kısıtlı süreli sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yasağın bitmesi beklenirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan öğrenciler için açıklama geldi.

Güzel haberler bekliyoruz

Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca, ”Tüm yurtta sınav merkezlerine beyin göçü başladı. Saat 13.00 gibi, eve dönüşte güzel haberler bekliyoruz. En zor sorular kolay gelsin.” İfadelerini kullandı.

Sınavda sosyal mesafenizi koruyun

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise öğrenciler için yaptığı paylaşımda, ”Bakan Selçuk ise paylaşımında , “Günaydın çocuklarım. Sokakta oynarken nasıl koruyorsanız sosyal mesafenizi sınavda da öyle koruyun, evde ders çalışırken nasıl rahat çalışıyorsanız öyle rahat çözün soruları. Unutmayın, sınavda yaptıklarınızdan çok daha fazlasısınız siz. Başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

İlgili Makaleler