Gündem

Bakan Koca sokağa çıkma yasağı açıklaması yaptı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı konuşmalarda yaşlılara seslenen Bakan Koca “Bu salgında mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz.” İfadelerini kullandı. Bakan Koca bir muhabirin sorduğu sokağa çıkma yasağı ile ilgili soruya da cevap verdi.

Türkiye’de artan corona virüsü vakaları sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Toplantıda yaşlılara seslenen Bakan Koca, “Büyüklerimize seslenmek istiyorum. Onların koronavirüsten etkilenmemeleri konusunda bizler sorumluluk sahibiyiz. Bu toplumun sizin hayat tecrübenize ihtiyacı var, ailelerinizin size ihtiyacı var. Hayat yolculuğunda evlatlarınızın vereceğiniz tavsiyelere ihtiyacı var. Torunlarınızın sevginize ihtiyacı var. Bunları hastayken yapamazsınız.” dedi.

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Bakan Koca bir muhabirin sorduğu sokağa çıkma yasağı ile ilgili soruyu “Tek tek mücadele edilmesi gereken bir dönemdeyiz. Herkes kendi OHAL’ini ilan edebilir. Bunu illa devletin ilan etmesi gerekmiyor. Herkesin kendi odasında kendisini izole etmesi ve hepimiz bu doğrultuda mücadeleye devam etmiş olalım.” İfadeleriyle yanıtladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir