Gündem

Bakan Koca: Türkiye’de 601 sağlık çalışanı corona virüsüne yakalandı!

Bugün düzenlenen corona virüsü Bilim Kurulu Toplantısı ortasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca Türkiye’de corona virüsüne yakalanan sağlık çalışanı sayısının da 601 olduğunu bildirdi.

Corona virüsü ile mücadelede en büyük rolü sağlık çalışanları oynuyor. Corona virüsü hastalarını iyileştirmeye çalışan sağlık personelleri büyük risk altında çalışıyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’de artan corona virüsü vakası sonra düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısına katıldı. Toplantı ortasında basına açıklamalarda bulunan Bakan Koca sağlık çalışanlarına ilişkin de bilgilendirme yaptı. Bakan Koca, Türkiye’de corona virüsüne yakalanan sağlık çalışanı sayısının da 601 olduğunu bildirdi.

İşte Bakan Koca’nın o açıklaması:

DSÖ ile konuştuğumda, Avrupa’da görülen vakaların çoğunluğunun sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Bizde böyle bir rakam yok. Hastalığa yakalanan sağlık çalışanı sayısı 601 kişi. Bütün sorumluluk sahada bu arkadaşlarımızın omuzunda. Dolayasıyla koruyucu malzeme konusunda her türlü gayret içerisinde olduğundan eminim. Herhangi biri ben malzeme bulamıyorum diyorsa tüm yetkileri aşsın bize ulaşsın. Son bir haftada dağıttığımız N95 maske sayısı 4 milyona yakın oldu. Bütün imalati ülkemize, sağlık çalışanları öncelikli olarak bu ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Burada hep birlikte ne kadar cefakar sağlık çalışanlarının olduğunu hepimiz görüyoruz. Bizlerde onları korumak için her tedbiri alacağız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir