Gündem

Bakan Koca Uyarmıştı ! Manzara Yine Aynı Kaldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bursa'da çekilen fotoğrafı sosyal medyadan paylaşarak çok önemli bir uyarı yapmıştı. Bakan Koca'nın uyarısına rağmen manzara aynı kaldı ve vatandaşların sosyal mesafeye dikkat etmediği görüldü.

Corona virüsünün 11 Mart’ta ülkemizde görülmesinin ardından Türkiye genelinde çok önemli tedbirler alındı. 65 yaş ve üzeri kişiler ile 20 yaş ve altındakilerin sokağa çıkması yasaklandı. Bununla birlikte tedbirler kapsamında 0-14 yaş grubundaki çocuklara ise bugün için 11.00 ile 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildi.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT EDİLMEDİ

İznin verilmesi üzerine saat 11.00’den itibaren Bursa’nın cadde ve sokaklarında çocuklar ile aileleri, yoğunluk oluşturdu. Bazı ailelerin, çocuklarıyla birlikte çarşı ve pazarlarda alışveriş yaptığı görüldü, sosyal mesafe kuralına ise uyulmadığı gözlemlendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise daha önce sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile vatandaşları uyarmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bursa’daki pazarda çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, yaptığı ‘sosyal mesafe’ çağrısının, kentin bazı bölgelerde karşılık bulmadığı gözlendi.

BAKAN KOCA’NIN UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaşımı şöyle olmuştu:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler