Gündem

Bakan Koca’dan Corona Virüsü İçin Süre Vererek Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında ülkemizde bir kişinin corona virüsünden dolayı hayatını kaybettiğini duyurdu. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarında süre vererek direnmemizi istedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü nedeniyle 89 yaşındaki bir kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kara haberi Sağlık Bakanı ve hekim olarak duyurduğunu ilk kez bir hastasını kaybettiğini ifade etti. Bakan Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu gece sizi ve bütün halkımızı gerçekten üzen bir haberi, aynı üzüntüyü hissederek bildireceğim. Bu cümleyi bu toplumun Sağlık Bakanı olmak yanında bir hekim olarak da kurmak istiyorum. Koronavirüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Toplumu temsilen onu en yakın takip eden kişilerdenim.

Bakan Koca Direnmemizi İstedi
Bakan Koca Direnmemizi İstedi

Kendisi 89 yaşındaydı, virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendiye Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin üzüntüsü hepimizin üzüntüsüdür, kendilerine sabır diliyorum. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. Salgına dönüşmesi dünyada olduğu gibi ülkemizde de ihtimal dahilinde olan ve ciddi riskler içeren bu hastalığa karşı set çekmenin yolu tedbir almaktır.”

SÜRE VEREREK DİRENMEMİZİ İSTEDİ

Bakan Koca yaptığı açıklamalarında süre vererek direnmemizi istedi. Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında “Bu şekilde giriş yapanlar kontrolden geçirildi ve geçiriliyor. Bulgusu olanlardan test için numune alıyoruz. Temas hikayesi ve bulguları nedeniyle izole edilen vakalar bulunmakta ve yakınları taranmakta. Önceden tanı konulan hastalarımızın temas çevresini incelemeden geçiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Koca açıklamalarının devamında “Bugün yapılan testlerde pozitif sonuç 51 kişidir. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur. Belirttiğim gibi pozitif sonuçların büyük kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisi veriyoruz. Dünyadaki sonuçlar iyi biliniyor, net bir iyimserlik yaratıyor. Bir kez daha halkımıza başsağlığı diliyorum. Tanı konulan hastalarımıza geçmiş olsun diyorum. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle devam etmeyecek, hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim, 1,5-2 ay direnelim” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir