GündemKamu Haberleri

Bakan Koca’dan corona virüsü vaka sayısı açıklaması! İlk ölüm gerçekleşti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizde corona virüsü vaka sayısı hakkında bilgi verdi. Son olarak 47'ye yükselen vaka sayısı bu açıklama ile birlikte 98'e yükselmiş oldu.

Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ülkemizdeki corona virüsü vaka sayısı ile ilgili açıklamalarını bekliyor. Bakan Koca son yaptığı açıklamasında “Yeni tanı konulanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan ve dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır. 3’ü umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.” İfadelerini kullanmıştı. Bu açıklamanın ardından bugün vaka sayısında artış olup olmadığı merak konusu oldu.

Bakan Koca’dan beklenen açıklama geldi Bakan Koca  yaptığı basın açıklamasında, corona virüsü yüzünden ilk ölümün gerçekleştiğini bildirdi. Bakan Koca toplam hasta sayısının 98 olduğunu açıkladı.

Koca’nın açıklamasından satır başları:

Olay Çin’de ortaya çıktıktan sonra sorunun niteliğini ilk kavrayan ülkelerden biriyiz. Pandemi olarak değerlendirdik nitekim böyle oldu.

Corona virüs hakkındaki araştırmalar bugün birze çok şey öğretmiş durumda. Solunum yoluyla bulaşıyor.

Çocuklar ve genler virüsü kolayca kapabiliyor ancak kolay atlatıyor.

Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır.

Bu gece sizi ve bütün halkımızı üzen bir haberi aynı üzüntüyü yaşayarak bildireceğim

Corona virüsle mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışandan aldı. Kendisine rahmet diliyorum.

 

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir