Gündem

Bakan Koca’dan Kritik Açıklama: Sayı 9 Bin 344’e Yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında temaslı olan kişilerin yüzde 98,9'una ulaşıldığını belirterek filyasyon ekibi sayısının 9 bin 344'e çıktığını vurguladı.

Corona virüsü salgını kapsamında yeni vakalar ve yeni can kayıpları haberleri gelmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni vaka sayısı artarken yeni vefat sayısı da artıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında 1 Temmuz’da 7 bin 507 olan filyasyon ekibi sayısının 9 bin 344’e çıktığını vurguladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 1.837 yeni filyasyon ekibinin kurulduğunu belirterek her ekibe bir tane hekim görevlendirildiğini vurguladı ve son 45 günde temaslı olduğu bilinen kişilerin yüzde 98,92’sine ulaşıldığını ifade etti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“1 Temmuz’da 7.507 olan filyasyon ekibi sayımızı 9.344’e çıkardık, 1.837 yeni filyasyon ekibi kurduk. Her ekibimizde bir hekim görevlendirdik. Temaslı zincirinde olduğu bilinen kişilere ulaşma oranımız, son 45 günde %98,9’dur. Filyasyon başarımız sürüyor. Yenilen virüs olacak”

Bakan Koca’nın paylaşımı:

İlgili Makaleler