GündemKamu Haberleri

Bakan Koca’dan Önemli Açıklamalar ! Dışarı Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

İYİ Parti Milletvekilleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek sokağa çıkma yasağının ilan edilmesini talep etmişlerdi. Bu konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bir açıklama yapıldı.

Dün İYİ Parti milletvekilleri Lütfü Türkkan ve Aylin Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bir talepte bulunmuşlardı. Milletvekilleri Türkiye’de dışarı çıkma yasağı uygulanmasını istediler. Bunun yanı sıra dışarı çıkma yasağı sosyal medyada da kullanıcılar tarafından gündeme getirildi.

DIŞARI ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Akşam saatlerinde açıklamalarda bulunan Bakan Koca dışarı çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca açıklamalarında “Önemli olan şu dönemde bulaşıcılığı minimalize etmek, süreci 1,5-2 aylık zaman diliminde hepimiz hassasiyet gösterirsek bu sonucu, salgını daha kolay atlatacağımıza, vatandaşımızla bu anlamda bizim nasıl davranmamız gerektiğine dair uyarıları dikkate alınırsa birlikte bu sorunu daha kolay aşacağımıza inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Dışarı Çıkma Yasağı Açıklaması
Dışarı Çıkma Yasağı Açıklaması

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dışarı çıkma yasağı ile ilgili olarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Koca açıklamalarında “bu dönemde yapılması gerekenleri yapmak noktasında hassas davranırsak vatandaşlımızla birlikte bu 1,5-2 aylık zamanın son derece kritik olduğunu, yapılması gerekenlerin çok önemli” ifadelerini kullandı.

Sağlık bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Kemalettin Aydın, Habertürk Televizyonuna telefonla bağlandı ve çok önemli açıklamalarda bulundu. Aydın açıklamalarında “eğer Türkiye’de koronavirüs vakaları 400 civarına kadar artarsa Türkiye’de de sokağa çıkma yasağı uygulaması gündeme gelebilir” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir