Gündem

Bakan Kurum Covid-19 salgınında aç kalan sokak hayvanları için vatandaşlara seslendi!

Corona virüsü salgını nedeniyle bir çok lokanta ve restoran kapılarını kapadı. Buradan artan yiyeceklerle beslenen sokak hayvanları insanların evlere kapanmasıyla aç kalmaya başladı. Bu durum üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum vatandaşlara çağrıda bulundu.

Dünyanın pek çok ülkesi ve Türkiye corona virüsü salgını ile mücadele ediyor. İnsanların corona virüsünden korunmak ve salgının durması için evlerine kapanmasından sonra bir takım başka sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Salgından insanlar kadar sokak hayvanları da etkileniyor. Özellikle lokanta ve restoranların kapatılması ve insanların evlerine kapanması nedeniyle hayvanlar yiyecek bulma sıkıntısı yaşıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum hayvanların aç kalmaması için vatandaşlara çağrıda bulundu. Bakan Kurum vatandaşlardan kapılarının önüne su ve mama bırakmasını istedi.

Dostlarımıza hep birlikte sahip çıkalım

Bakan Kurum, Twitter hesabından 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla paylaşımda bulundu. Bakan Kurum, paylaşımda, “Bu zor günlerde sokaklardaki can dostlarımızı unutmuyor, evlerimizin önüne bir kap mama ve su bırakıyoruz. Bu çağrıyı paylaşarak sen de destek ol, dostlarımıza hep birlikte sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir