Gündem

Bakan Kurum: Kira alınmayacak, kira borçları ertelenecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan milyonlarca vatandaşa müjde verildi. Kurum corona virüsü tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşların kiralarının ertelendiğini açıkladı.

Türkiye corona virüsü ile sağlık alanında mücadelesini sürdürürken vatandaşların ekonomik olarak zorlanmaması için de yeni kararlar alınıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşları sevindirecek bir paylaşım yaptı. Kurum, TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alanların Nisan ve Mayıs konut taksitlerini ertelediklerini bildirdi.

Nisan- Mayıs ayı konut taksitleri ertelendi

Bakan Kurum twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz.” İfadelerini kullandı.

İşletmecilerden kira talep edilmeyecek

Ayrıca , corona virüsü nedeniyle durdurulan, belediye ve hazine taşınmazı üzerinde tahsisli işletmecilerden kira talep edilmeyeceği , sözleşmeler uzatılacak ve kira borçları erteleneceği duyuruldu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir