Personel Alımı

Bakan Nebati Sinyali Vermişti, Gelir İdaresi Başkanlığı Düğmeye Bastı! 650 Gelir Uzman Yardımcısı Alınıyor! Başvurular İçin…

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin müjdelediği Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı için beklenen ilan yayınlanmış bulunuyor. Tam 12 farklı ilde personel alımı gerçekleştirecek olan Gelir İdaresi Başkanlığı, toplamda 650 yeni personeli istihdam etmeye hazırlanıyor. Öte yandan yayınlanan personel alımı ilanı ile birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı’nın aradığı şartlar da belli olmuş bulunuyor.

Bir süredir personel alımı gerçekleştireceği konuşulan Gelir İdaresi Başkanlığı, 12 ilde alacağı toplamda 650 personel için KPSS (A) P48 türünde puan istiyor. Bu puana sahip olan adayların başvuru yapabileceği Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımlarında yazılı ve sözlü sınav da bulunuyor. Alınacak olan personellerin gelir uzman yardımcısı olarak çalıştırılması planlanıyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alımlarında Dört Yıllık Üniversite Mezunu Şartı Aranıyor

Personel alımları için beklenen ilanı yayınlamış olan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuru yapacak olan adayların; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler gibi fakültelerden en az dört yıllık lisans eğitimi almış olmasını şart koşuyor. Microsoft Office programlarının tamamına hakim olan adayların başvurularını kabul edecek olan Gelir İdaresi Başkanlığı, raporlama ve iş takibi için bu programların tamamını iyi derecede bilindiğinin belgelenmesini istiyor. KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olan adayları Gelir Uzman Yardımcılığı Sınavı’na sokacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, bu sınava girmek için aynı zamanda 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmamayı, yani 1 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmayı şart koşuyor. Aynı zamanda kamu haklarından mahrum bırakılmamak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak gibi genel şartları da arayan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuru tarihlerini de açıklamış bulunuyor.

Gelir İdaresi Başkanlığı Personel Alım İlanına Başvurular 30 Haziran’a Kadar Devam Ediyor

Personellerini güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına tabi tutacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, temiz bir sabıka kaydını da şart koşuyor. Kamu personel alımı gerçekleştirdiği için daha önce Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç olmamış olmayı da şart koşan Gelir İdaresi Başkanlığı, aynı zamanda adaylardan sağlık raporu da istiyor. Personel alımı başvuruları için şartları taşıyan kişilerin sınav başvurularını 21 Haziran 2022 tarihi itibariyle başlatacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar başvuruları kabul ediyor. Başvurular ise Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinde bulunan “Online Sınav Sistemi” aracılığıyla sınava kayıt olunarak gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler