Ekonomi

Bakan Pakdemirli: 2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarımsal desteklere ilişkin önemli açıklamada bulundu. İzmir’de “Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi” programında konuşa Bakan Pakdemirli, 2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık. “ ifadelerini kullandı.

Bir sonraki yıl için planlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de düzenlenen “Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi” programına katıldı. Burada yaptığı konuşmada tarımsal desteklere ilişkin de bilgilendirmede bulunan Bakan Pakdemirli, 2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacağı bir düzenleme yapıldığını duyurdu.

Pakdemirli tarafından yapılan konuşmada, “2 bin liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık. Şimdilik ilk sene önümüzdeki yıl 2 bin liranın altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2 bin liraya tamamlanacak şekilde formülize ettik.” ifadeleri kullanıldı.

35 ülkede aynı anda ağaç dikilecek

Türkiye’de meydana gelen orman yangınları sonrasında ağaçlandırma çalışmalarına da değinin Bakan Pakdemirli, “Geleceğe Nefes Kampanyası tarihin en başarılı kampanyalarından birisiydi. 11 Kasım’da yine sahalarda olacağız, bu defa 35 ülkede aynı anda ağaç dikimleri yapacağız.” dedi.

İlgili Makaleler