Ekonomi

Bakan Pakdemirli açıkladı: Önümüzdeki hafta ödenecek!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabı üzerinden süt desteklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamalarda, “2020 yılı 2. dönem #süt desteklerimiz 15 kuruş olarak önümüzdeki hafta sonunda ödenecek. “ ifadeleri kullanıldı.

Bakan Pakdemirli bugün süt desteklerine ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Pakdemirli, 2020 yılı 2. Dönem süt desteklerinin önümüzdeki hafta ödeneceğini duyurdu. Bakan Pakdemirli tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:
“2020 yılı 2. dönem #süt desteklerimiz 15 kuruş olarak önümüzdeki hafta sonunda ödenecek. Ayrıca Ekim – Aralık dönemine ait 40 kuruşluk destek de Ocak ayı itibari ile yetiştiricilerimize peyderpey ödenecek. Hayırlı olsun.”

Seri üretime hazır

Bakan Pakdemirli bugün yaptığı açıklamalarda özellikle çiftçileri sevindirecek bir müjdeyi de verdi. Pakdemirli Türkiye’nin ilk elektrikli traktörünün seri üretime hazır hale getirildiğini bildirdi.

Pakdemirli açıklamasında, “Türkiye’nin ilk elektrikli traktörü, seri üretime hazır hale geldi. 45-55 dakika arası yüzde 100 şarj olup, 105 beygir gücü ile dizel traktöre göre 8 kat daha az yakıt tüketiyor.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler