Ekonomi

Bakan Pakdemirli duyurdu: Destek ödemeleri yarın başlıyor!

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere tarımsal destek ödemesinin yarın başlayacağını duyurdu. Pakdemirli yaptığı açıklamada, “Toplam 1 milyar 881 milyon 426 bin TL’lik tarımsal desteği yarın ödemeye başlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, katıldığı bir televizyon programında tarım üreticilerine destek ödemesinin yarın yapılacağını açıkladı. Mazot-gübre, anaç koyun ve keçi, hububat-baklagil, dane mısır, hayvan hastalık tazminatı ve tiftik keçilerine ilave destek açıklamalarında bulunan Pakdemirli destek miktarlarını açıkladı.

T.C. kimlik numarasına göre yapılacak

Pakdemirli, “1,145 milyar lira mazot gübre, 580 milyon lira anaç koyun-keçi, 120 milyon lira hububat-baklagil, 20 milyon lira dane mısır desteği ile 16,2 milyon lira hayvan hastalık tazminatı ve 226 bin lira tiftik keçilerine ilave destek ödüyoruz.” Açıklamasında bulunarak ödemelerin, TCKN son hanesine göre 27 Mart Cuma 18.00’den itibaren başlayacağını duyurdu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir