EkonomiGündem

Bakan Pakdemirli Müjdeyi Duyurdu: Binlerce Kişinin Beklediği Ödemeler Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında su ürünleri alanında faaliyet gösteren üreticilerin hesaplarına ödemelerin yarın başlayacağını ifade etti. Bu bağlamda 66 milyon lira destekleme ödemesi yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli açıklamalarında destek ödemelerinin yarın başlayacağını ifade etti.

Bunun yanı sıra Bakan Pakdemirli Antalya’nın Kundu Turizm Bölgesindeki bir otelde, su ürünleri yetiştiricileri ve paydaşlarının katılımıyla düzenlenen, 8’inci Su Ürünleri Yetiştiriciliği Çalıştayı’na katıldı ve önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan açıklamalarında son yıllarda her konuda iddialı işler yapan ülkelerden biri haline geldiklerini ifade ederek “Depremler, çığ felaketi yaşadık. Devletimiz güçlü can siparene çalışarak önemli ve hızlı şekilde bu olaylara müdahale edebiliyoruz” dedi.

Bakan Pakdemirli

DESTEK ÖDEMESİ AÇIKLAMASI

Destek ödemeleri hakkında Bakan Pakdemirli açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Türk somonunda desteklemesini kilogramda 1 liradan, 1,5 liraya çıkardık. Yetiştiricilere 3 milyar lira destek verdik. 66 milyon lira destekleme ödemesi ise yarın hesaplarınıza yatacak”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir