Gündem

Bakan Pakdemirli’den Açıklama! Yangından Zarar Gören Vatandaşlar…

Temmuzun son haftasında toplamda 7 ilde 63 yangın çıktı. Çıkan yangınlar sebebiyle büyük oranda hasar gören vatandaşlar için Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vatandaş için önemli bir karar alındığını belirtti. Bakan Pakdemirli vatandaşın BAĞ-KUR, SGK, ziraat, Tarım Kredi ve TARSİM ve kredi borçlarının erteleneceğini açıkladı. Üstelik hasar tespiti yapan vatandaşların kısmi ödemeleri yarından itibaren başlayacak.

Zarar gören vatandaşa destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Zarar gören vatandaşlarımızın BAĞ-KUR, SGK, ziraat, Tarım Kredi ve TARSİM borçlarının, kredi borçlarının ertelenmesini sağlıyor olacağız” açıklamasında bulundu.

22 sera, 650 dekar muz serasının zarar gördüğünü ifade eden Pakdemirli, konuya ilişkin “Hasarlarla ilgili ilk tespitlerimize göre, 150 büyükbaş, bin küçükbaş, 6 bin dekar tarım arazisi ve 500 dekar ağırlıklı muz serasında zarar var.” şeklinde ifade etmişti.

Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, “Hasar tespiti yapılan vatandaşlarımıza kısmi ödemelerini yarından itibaren başlatıyoruz. Ziraat Bankası cumartesi günü bu amaçla açık olacak. Tarım Orman Bakanlığı 8.5, Aile Bakanlığı da 5 milyon ama bütçeyi arttırabileceklerini söylediler.  Toplamda 23.5 milyon para aktarılmaya başlandı.” dedi.

 

İlgili Makaleler