EkonomiGündem

Bakan Pakdemirli’den Çiftçilere Yönelik Ödenek Açıklaması! 15 Mayıs’ta Başladık

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, organik-organomineral gübre desteğine dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, 57 şehrimizde 18 bin 892 çiftçilik yapan vatandaşa toplam 14 milyon 481 bin lira değerinde para desteğinde bulunacakları ödeneklere 15 Mayıs itibariyle başladıklarını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilik yapan vatandaşlara verecekleri para desteğine dair açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, organik ve organomineral gübreyi ekinlerinde kullanan çiftçilere verilecek destek ödeneğinden bahsettiği bildirisinde, desteklerin 15 Mayıs itibariyle devreye girdiğini açıkladı.

57 İLDE 18 BİN 892 ÇİFTÇİ

Bakan Pakdemirli, “Ülkemiz topraklarının organik madde kapsamının yükseltilmesi, kimyevi gübre kullanım etkinliğinin artırılması ve topraklarımızın ihtiyacı olan bitki besin maddelerinin ülkesel kaynaklardan karşılanması amacıyla ilk defa 2019 yılında uygulamaya başladığımız normal gübre desteğine ilave olarak organik ve organomineral gübre kullanan çiftçilerimize dekara 10 TL destekleme ödenmeye başlanmıştır. Bu çerçevede başvuru, icmal, askı ve kontrolleri tamamlanan 57 ilde 18 bin 892 çiftçimize 14 milyon 481 bin liralık destek ödemelerine 15 Mayıs Cuma günü başladık. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler