Gündem

Bakan Pekcan Duyurdu: İstihdam 1 Milyonu Geçti !

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamalarında istihdam hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Pekcan açıklamalarında istihdamın 1 milyonu aştığını belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan istihdam hakkında yaptığı açıklamalarında istihdamın 1 milyonu aştığını ifade etti. Konu hakkında Bakan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hazırgiyim ve tekstil sektöründe istihdam 1 milyon kişiyi aştı. Bunu ilk defa sağlıyoruz. Tam rakam olarak 1 milyon 67 bin 23 kişi oldu”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri’nin (İTKİB) ev sahipliğinde düzenlenen Hazır Giyim, Tekstil, Deri ve Halı Sektörleri Çalıştayına katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Bakan burada yaptığı açıklamalarında istihdam hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Açıkladı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Açıkladı

İSTİHDAM 1 MİLYONU AŞTI

Konu ile ilgili olarak Ticaret Bakanı Pekcan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hazırgiyim ve tekstil sektöründe istihdam 1 milyon kişiyi aştı. Bunu ilk defa sağlıyoruz. Tam rakam olarak 1 milyon 67 bin 23 kişi olmuş. El birliğiyle çalışarak bunu katlayacağımıza inanıyorum, tabi ki sektörün yan sanayisi var, lojistiği var, perakendecisi var bunu zaten ikiye katlar bunlar ile beraber düşündüğümüzde.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir