Ekonomi

Bakan Pekcan Müjdeyi Verdi ! Faiz İndirimi Yapıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulunarak müjde verdi. Bakan Pekcan açıklamalarında faiz indirimi yapıldığını ifade etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamalarından çok önemli değerlendirmelerde bulunarak indirim müjdesi verdi. Buna göre faiz indirimi yapıldığını vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarının devamında Türk Eximbank’ın ihracata olan desteğini döviz kredilerinde yeni faiz indirimleri ile arttırarak sürdürdüğünü ifade etti.

İNDİRİM HABERİ GELDİ

Bunun yanı sıra Bakan Pekcan söz konusu kredilerde 60-140 baz puanlık faiz indiriminin yapıldığını belirtti.

Faiz İndirimi Haberi Geldi
Faiz İndirimi Haberi Geldi

Bilindiği gibi bundan önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamalarında kamu banklarının da faizleri indireceğini belirtmişti. Bu konu hakkında Bakan Albayrak’ın açıklamaları şöyle olmuştu:

BAKAN ALBAYRAK’IN AÇIKLAMALARI

“Merkez Bankasının politika faizini 11,25’e indirmesine paralel olarak, kredi faizleri de hızla gerilemeye devam ediyor. Böylece bir önceki yılın ocak ayına göre ticari kredi faizleri ortalama 14 puan, konut kredisi faizleri ortalama 14 puan, ihtiyaç kredisi faizleri 16 puan, taşıt kredisi faizleri ise 15 puanın üzerinde geriledi.

Kamu bankalarımız piyasaların canlanması konusunda öncü bir rol üstleniyor ve elini taşın altına koyuyor. 9 ile 11 bandındaki faiz lerle ilgili yeniden görüştük ve bunu yüzde 8-10 aralığına getirmek için mutabık kaldık. İndirimleri yansıtmaya devam ediyoruz. Bunlar, reel sektöre kazanç olarak dönecek” dedi. İşsizliğin ilk çeyrekte sert gerileyeceğini vurgulayan Bakan Albayrak, “İstihdam Odaklı Kredi Paketi ile 150 bin istihdam taahhüdü sağlandı.

Toplamda 35 milyar lira kredi tahsis edildi. İVME Paketi ile de; ocak sonu itibarıyla 64 bin 367 müşteriye, 50,2 milyar TL kredi verildi. Bunun 31 milyar TL’si yatırıma dönüştü. Alınan tedbirler meyvelerini veriyor”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir