EkonomiKamu Haberleri

Bakan Pekcan yeni destek kararını açıkladı! 18 ay taksit yapılacak

Esnafın merakla beklediği açıklamayı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptı. Bakan Pekcan, esnafa yeni destek kararının detaylarını duyurdu.

Türkiye’de pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnafı rahatlatacak destek kararını Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıkladı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada, Esnafın Halk Bankası kredilerinde gecikme faizinden vazgeçildi ve ana para borcuna 18 ay taksitle yapılandırma imkanı sağlandığını bildirdi.

BAKAN PEKCAN’DAN ESNAFA MÜJDE

Bakan Pekcan’ın açıklamasının devamı şöyle:

Pandemiyle mücadele edilen bu zor günlerde, daha önce borcu yapılandırılan ancak ödeyemeyen veya yapılandırmadan faydalanamayan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortağı esnaf ve sanatkârlarımıza destek olmak amacıyla yeni bir kolaylık hayata geçirildi.

TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunularak yeni bir borç yapılandırılması 18 Mart 2021 tarihi itibariyle başlatıldı.

Yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam edenlerin de kalan taksitleri faizsiz 6 ay süreyle ötelendi. Esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

İlgili Makaleler