Personel Alımı

Bakan Selçuk 20 Haziran’da yapılacak LGS için açıklama yaptı!

Bu sene corona virüsü nedeniyle sınavların nasıl yapılacağı merak konusuydu. Normalleşme dönemi ile beraber sınavlar tekrar okullarda yapılmaya başladı. Ancak LGS sınavına girecek öğrenci ve veliler yine de endişeli. Bu nedenle açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da yapılacak LGS için, "Velilerimiz, öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz, binalarımızın ve sınav salonlarımızın özel dezenfektanlarla temizlendiğinden ve gerekli hijyenin sağlandığından emin olabilirler.” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü nedeniyle okullar kapatılmış, öğrenciler uzaktan eğitime başlatılmıştı. Bu nedenle sınavların nasıl yapılacağı merak ediliyordu. Normalleşme dönemi adımları ile beraber sınavların tekrar okullarda yapılmasına karar verildi. Ancak öğrenciler ve veliler corona virüsü nedeniyle endişeli. Twitter hesabı üzerinden bu hafta sonu LGS için okulların kapılarının öğrencilere açılacağını belirten Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, sınav salonlarının özel dezenfektanla temizlendiğini ve gerekli hijyenin sağlandığını duyurdu.

Öğretmenlerinizin yönlendirmelerine uyun

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada “Velilerimiz, öğrencilerimiz ve görevli öğretmenlerimiz, binalarımızın ve sınav salonlarımızın özel dezenfektanlarla temizlendiğinden ve gerekli hijyenin sağlandığından emin olabilirler. 2019 LGS’de 148 bin 946 öğretmenimiz görev almış iken bu yıl 353 bin 158 öğretmenimiz ve 17 bin 990 rehber öğretmenimiz, sınav alanlarında bizlere yardımcı olacak. Öğrencilerimizden ve velilerimizden ricam, hepimizin sağlığı için öğretmenlerimizin yönlendirmelerine uymalarıdır.” Denildi.

İlgili Makaleler