Gündem

Bakan Selçuk 65 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama ile 65 ilacın daha geri ödeme listesine alındığı bildirildi. Geri ödeme listesine alınan ilaçlarda 1’inin kanser 5’inin diyabet ilacı olduğu belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vatandaşları sevindirecek önemli bir gelişmeyi duyurdu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, 1’i kanser, 8’i solunum hastalıkları, 5’i diyabet ilacı olmak üzere 65 ilaç daha geri ödeme listesine alındı. Geri ödeme listesine alınan 65 ilaçtan 63’ünün yerli üretim olduğu açıklandı.

Toplam ilaç sayısı 8 bin 862’ye ulaştı

Bakan Selçuk konuya ilişkin olarak, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen toplam ilaç sayısı 8 bin 862’ye ulaştı.” İfadelerini kullandı.

Yeni ilaçların vatandaşlara şifa olması temennisinde bulunan Bakan Selçuk, , “İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim” dedi. Yapılan açıklamalarda vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebilecekleri ifade edildi.

Bakan Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi web sitesinde yeni düzenlemelerin yayımlandığını duyurdu.

İlgili Makaleler