Gündem

Bakan Selçuk, 93 İlacın Daha Geri Ödeme Listesine Alındığını Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önceki ialçların yanı sıra 93 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını ve onların hangi ilaçlar olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı yazılı açıklamaya göre, Sosyal Güvenlik Kurumu altında oluşturulan yeni bir düzenleme ile bazı ilaçları geri ödeme listesine aldıklarını aktardı ve o ilaçların isimlerini paylaştı.

Bakan Selçuk, şöyle söyledi:

“4’ü kanser ve epilepsi, 3’ü parkinson olmak üzere 93 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli karşılanan yurtiçi ilaç sayısı 8 bin 564’e ulaştı. Vatandaşlar ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebilecekler. Geri ödeme listemize aldığımız ilaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim.”

LİSTEYE EKLENEN İLAÇLARDAN BAZILARI

Öte yandan yapılan düzenlemeyle geri ödeme listesine eklenen ilaçlardan bazıları şu şekilde: “2 kanser ilacı, 2 epilepsi ilacı, 3 parkinson ilacı, 7 kalp ilacı, 6 diyabet ilacı, 7 astım-KOAH ilacı”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir