Gündem

Bakan Selçuk açıkladı: 21 Haziran’da kabul edilmeyecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk corona virüsü nedeniyle 21 Haziran tarihinde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı. Aynı zamanda tedbir amaçlı olarak kuruluşlara hediye ve çiçek de kabul edilmeyecek.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle risk altında sayılan yaşlılar ve kronik rahatsızlar için bazı tedbirler uygulanıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmedi. Bakan Selçuk tarafından yapılan bir açıklama ile 21 Haziran Babalar Günü’nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Dijital ziyaretlere açık olacak

Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlığımıza bağlı kuruluşlarda kalan büyüklerimizin hepsi bizlere emanet. Onları korumak için tedbirli olmaya devam ediyoruz. Huzurevlerimiz, Babalar Günü’nde de dijital ziyarete açık olacak.” İfadeleri kullanıldı.

Kuruluşlara hediye ve çiçek de gönderilmeyeceği açıklayan Bakan Selçuk, büyükleri dijital yöntemler ile görüntü aramak gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 81 ilde şehit babaları ziyaret edilecek.

İlgili Makaleler