Ekonomi

Bakan Selçuk Açıkladı: 65 Bin Lira Hibe Desteği Veriliyor ! Başvurular Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk destekler hakkında çom önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlar için 65 bin lira hibe desteği başvurularının başladığını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk destekler hakkında çok önemli açıklamalarda bulunarak kendi işini kurmak isteyen engellilere hibe desteği sağlanacağını belirtti. Bakan Selçuk hibe desteğinin 65 bin liraya çıkarıldığını 2020 yılı ikinci dönem hibe desteği başvurularının başladığını belirtti.

2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini belirten Bakan Selçuk açıklamalarında bu kapsamda 2 bin 291 engellinin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin lira hibe desteği sağlandığını belirtti.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Bakan Selçuk 50 bin lira olan engelli kendi işini kurma hibe destek tutarının 65 bin liraya yükseltildiğini belirtti ve hibe desteğinden yararlanmak isteyen engellilerin projeleriyle 17 Temmuz 2020 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurmaları gerektiğini vurguladı. Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

“Bakanlık olarak ‘iş’e engel yok’ diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz.”

BAŞVURU DETAYLARI

Adaylar www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine vereceklerdir. Ayrıca başvurular elden veya posta yolu ile projelerin teslim edilmesi ile yapılacaktır.

İlgili Makaleler