Gündem

Bakan Selçuk açıkladı: Artık e-Devlet üzerinden kolayca öğrenilebilecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklama ile e-devlette en çok kullanılan 10 hizmetten 5'inin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ait olduğunu duyurdu. Ayrıca Bakan Selçuk e-Devlet üzerindeki bir uygulama ile işverenlerin sigorta prim teşviki, destek ve indirimlerini kolayca öğrenebileceğini belirtti.

Gün geçtikçe yeni özellikleri ile vatandaşın karşısına çıkan e-Devlet uygulaması hakkında Bakan Selçuk açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, ‘1,4 milyon işverenin teşviklerden daha kolay ve etkin bir şekilde yararlanabilmeleri için “Teşvikte kazancım ne kadar?” uygulamasının başlatıldığını duyurdu. Bakan Selçuk konuya ilişkin açıklamasında, “Böylece işverenlerimiz sigorta prim teşviki, destek ve indirimlerini kolayca öğrenebiliyor. Sunmuş olduğumuz destekler sayesinde işverenlerimizi yeni istihdama teşvik ediyoruz. Muhtarlarımızın da sosyal güvenliğe ilişkin tüm bildirimlerini 2019 yılında elektronik ortama taşıdık.” Dedi.

Hizmetlere günlük 4,3 milyon erişim

e-Devlet sistemi ile beraber vatandaşın evrak işleri ile daha az uğraşmak zorunda kaldığını belirten Bakan Selçuk, “Bakanlığımızın e-devlette 278 uygulama bulunuyor. Hizmetlerimize günlük ortalama 4,3 milyon kere ulaşım sağlanıyor. E-devlette en çok kullanılan 10 hizmetten 5’i bakanlığımıza ait” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler