EkonomiKamu Haberleri

Bakan Selçuk açıkladı: Hanelere 1000 TL yardım! Başvurular e-Devlet üzerinden

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) “Ortak Paylaşım Forumu 2020” toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalarda, hanelere 1000 TL yardım ödemesinin devam ettiği bildirildi. Pandemi desteği kapsamında verilen yardıma başvurular e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor.

Bakan Selçuk bugün salgın sürecinde Sosyal koruma kalkanı paketi ile vatandaşlara 40 milyara yakın bir destek ödemesi yapıldığını duyurdu. Açıklamalarında nakdi destek ödemelerinin devam ettiğini söyleyen Bakan Selçuk, 1,8 milyon haneye 1.000 TL ulaştırmış olduklarını söyledi.

Bakan Selçuk konuya ilişkin olarak, “Düzenli yardımların haricinde ilk aşamada bu şekilde bir can suyu verildi. Daha sonrasında normalde muhtaçlık seviyesinde olmayıp pandemi sebebiyle yardıma ihtiyaçları olanlara yönelik bir program hazırladık. Beyan esaslı gelen başvuruları da kontrol ederek sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımızla görüştük. Bu sayede 1,8 milyon haneye 1.000 TL ulaştırmış olduk. Aynı zamanda vakıflarımıza gönderdiğimiz periyodik paylarımız var, onu iki katına çıkardık. Hala da bu sürece devam ediyoruz. Bir ihtiyacı tespit ettiğimiz an 1.000 TL yardıma devam ediyoruz. Diğer yandan, kısa çalışma ödeneğiyle istihdam kaybı yaşanmasın diye destek sağlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

1000 TL destek ödemesine başvuru nasıl yapılır?

1000 TL SOSYAL YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden 3. Faz başvuruları TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;
0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma günlerinde yapılabilir.

Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

1000 TL DESTEĞE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler